Adresa: Piața Eftimie Murgu nr. 2, Timișoara
Telefon: 0256/499120; 0256/204250, interior 445
Fax: 0256/499120
E-mail: hr@umft.ro

Audiențe Director Resurse Umane: Marți, orele 12.00 – 14.00
Audiențe Șef Serviciul Salarizare și Resurse Umane: Joi, orele 12.00 – 14.00
Audiențe Șef Birou Resurse Umane: Luni, orele 12.00 – 14.00

Universitatea de Medicina si Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara își îndeplinește misiunea având la bază cea mai valoroasă resursă – resursa umană, reprezentată de cadrele didactice, didactice auxiliare și nedidactice.

O organizație sau instituție de orice dimensiune are nevoie de angajați pentru a putea funcționa. Fiind cea mai importantă resursă pentru orice manager sau conducător, este nevoie ca angajații să fie coordonați în mod corespunzător pentru a se obține eficacitate.

Resursa umană, fiind o categorie a resurselor economice, care sintetizează potențialul de muncă al unei entități, este cea mai valoroasă avuție a unei organizații. Ea poartă cu sine cel mai important principiu al dezvoltării și anume inovarea, fără de care competitivitatea actuală este de neconceput. Aceasta constituie elementul creator, activ și coordonator al activității din cadrul organizațiilor, influențând decisiv eficacitatea utilizării resurselor materiale, financiare și informaționale.

Importanța sa crește exponențial în cadrul unei instituții de învățământ superior unde motorul afirmării și dezvoltării este inovarea la nivel spiritual și material.

 

Sașa Mitrovici

Director Resurse Umane

hr@umft.ro

0256/499120

Serviciul Salarizare și Resurse Umane

Laura-Snejana Caplar

Șef Serviciul Salarizare și Resurse umane

caplar.laura@umft.ro

0256/204268, 0256/204400, interior 1445

Biroul Salarizare

Csilla-Ana Demendy

Salarizare, pensionare personal, salarizare proiecte de cercetare

demendy.csilla@umft.ro

0256/204268, 0256/204400, interior 1445

Lorentz Elisabeta

Salarizare, fișe fiscale, concedii medicale, bănci

elisabeta.lorentz@umft.ro

0256/204268, 0256/204400, interior 1445

Maria-Carmencita Cristin

Informatizare, statistică

runos@umft.ro

0256/204268, 0256/204400, interior 1445

Alexandru-Robert Bobu

Salarizare, concedii medicale, statistică, declarații fiscale, digitalizare, fluturași

bobu.alexandru@umft.ro

0256/499120

Biroul Resurse Umane

Daniela-Simona Birtea

Șef Biroul Resurse Umane

birtea.dana@umft.ro

pontaj@umft.ro

0256/499120

Mihaela-Adriana Stanca

Relații de muncă,

concursuri posturi contractuale, promovări funcții contractuale

mihastanca@umft.ro

cariere@umft.ro

0256/499120

Damir-Zvezdan Jivcovici

Dosare personal, Legitimații de serviciu

jivcovici.damir@umft.ro

dosare.personal@umft.ro

0256/499120

Dragoș-Cristian Munteanu

Plata cu ora, condiții vătămătoare, deduceri personale, persoane în întreținere

cristian.munteanu@umft.ro

0256/204268, 0256/204400, interior 1445

Alexandru-Miroslav Bojoga

Dosare personal, Legitimații de serviciu, concedii odihnă, deplasări

pontaj@umft.ro

dosare.personal@umft.ro

alexandru.bojoga@umft.ro

0256/499120

Biroul Evaluare profesională, Concursuri și Digitalizare RU

Dan Cechin-Crista

Concursuri cadre didactice, Evaluarea performanțelor profesionale

dan.cechin@umft.ro

concurs@umft.ro

0256/499120

Nadia Togeroni

Concursuri cadre didactice, Evaluarea performanțelor profesionale, Formare profesională personal didactic auxiliar și nedidactic

nadia.togeroni@umft.ro

concurs@umft.ro

0256/499120

Andra Vlaia-Maria

Concursuri cadre didactice, Evaluarea performanțelor profesionale, Formare profesională personal didactic auxiliar și nedidactic

concurs@umft.ro

andra.vlaia@umft.ro

0256/499120