Universitatea de Medicină și Farmacie ”Victor Babeș” din Timișoara a participat la ce-a de a 16-a ediție a International Staff Week organizată de Universitatea de Vest din Timișoara. Universitatea noastră a participat la acest eveniment de înaltă ținută academică în calitate de membru al Alianței Universităților din Timișoara (ATU) și a fost reprezentată de d-na Viorica Dănețiu și d-na Andreea Drăgan din cadrul Prorectoratului de Relații Internaționale, care au prezentat aspecte legate de internaționalizare și de admiterea studenților internaționali în universitatea noastră. Accentul a fost pus pe respectarea strategiei de diversitate și incluziune, ca parte esențială a strategiei de internaționalizare a universității și pe extinderea acordurilor de cooperare interuniversitară la toate ciclurile de studiu.
#internationalizare #diversitatesiechitate #cooperareinternationala #alianteuniversitare
